Does one simply walk into Mordor?

Vorig jaar berichten we hier nog over 3 Duitse studenten die in navolging van Frodo en Sam een trektocht van Wiesbaden naar Tanger ondernamen, een tocht van 2700 km lang, even lang als de weg die de Hobbits afleggen in ‘In de ban van de ring’.

Vandaag trekt de Brit James Norbury samen met een vriend door Nieuw Zeeland.
Ze zijn gekleed als Hobbits met de ring vertrokken op de set van Hobbiton (Matamata) en hopen na 3 weken aan te komen op de flanken van Mount Doom (Mt Ngauruhoe). De route die ze volgen is 500km lang en loopt ook langs de Whanganui rivier, die ze een paar dagen per kano gaan volgen. Op hun tocht passeren ze nog een paar andere filmlocaties.

Hun avonturen zijn te volgen op Instagram (@jamesnorbury_) en nee, het loopt niet allemaal van een leien dakje.
Wat gebeurd er als je de ring kwijt raakt? Is de quest dan afgelopen, of…. ?

Ze zijn niet de eerste die op dat idee gekomen zijn om de filmlocaties als kapstok van een trektocht te gebruiken. Al in 2012 volgden 2 fans een zo recht mogelijke weg van 200km van de Hobbiton set naar Mount Doom (Mt Ngauruhoe). Ze wilden op zes dagen doen waar Frodo en Sam 6 maanden over deden. Of is was dat toch wat te overmoedig?https://www.humo.be/nieuws/een-wandeling-naar-mordor~b433aaa1/

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *